X. Boxer sraz

14.09.2019 17:19

X.BOXER SRAZ SEČ

V každém konci se skrývá nový začátek. Naštěstí. Výroční – desátý – sraz milovníků placatého plemene se uskutečnil ve zcela nových prostorách. S otevřenou náručí nás přivítal Autokemp U letadla na Sečské přehradě a vzápětí nás spolknul. Až sobotní společné zahájení nás přesvědčilo o tom, že účastníci skutečně dorazili v hojném počtu a jsou připraveni užít si srazový den na maximum.   

Hlavní program odstartovala ANDREA ADLAFFOVÁ, která se opět ujala zájemců o puller. Bylo evidentní, že spousta psů si tento sport zamilovala a věnuje se mu pravidelně.

Soutěže se letos odvíjely v duchu 3+1 zdarma.

Vzhledem ke rozšiřování juniorské základny jsem přistoupili i k zařazení dětské soutěže KÁMOŠI JAK HROM. Děti prokázaly, že umí se psem manipulovat, zvládly slalom i protáhnutí obručí a také měly možnost připravit si zajímavý nebo vtipný psí kousek, který pak předvedly zvědavému publiku. Odměněni a spokojeni byli pak všichni, potenciál budoucích psovodů je obrovský.

Dopolední dospělácká soutěž nesla název POD POVRCHEM. Hlavní náplní soutěže bylo zjistit, jak se jednotliví psi budou chovat, pokud svého pána schovaného pod prostěradlem ucítí, popřípadě i uslyší, ale nebudou ho vidět. Bylo opravdu zajímavé sledovat, kdo ze psů dává přednost čichání trávy nebo vidině uzmutého tenisáku, kdo ze psů miluje lidi natolik, že je mu prakticky jedno, ke komu se přiřadí, nebo který pes propadne takovému stresu ze ztráty pána, že začne panikařit. S touto soutěží si nakonec nejlépe poradila ANDULKA Lucky Bulínové, NERO Kláry Báňové a DUCATTI Jany Florové. Ovšem – musíme zmínit, že naprosto nepřekonatelného času (mimo soutěž) dosáhla dlouhonosá DAKOTA Zuzky Dudičové.

Před obědem jsme se zklidnili na přednášce LUCKY KOUT, která se tentokrát týkala problematiky vzniku nemocí u psů.

Téma soutěže v maskách TEN DĚLÁ TO A TEN ZAS TOHLE napovídá i její náplň. Kličkovat se servírovacím tácem nebo zatlouct tesařský hřebík nakonec zvládli všichni – řemeslníci, kuchtíci, žokejové, kadeřníci, hasiči, vojáci, policisté i kudrnaté ovčí stádečko s pastevcem. Nejlepších časů dosáhli ROBBIE Míši Sadílkové, ALEXANDRA Jany Florové a nováček WAWRICK Kláry Novotné. A kdo nás svým kostýmem nejvíce zaujal? Výsledek hlasování byl opět jednoznačný – RODINA VACOVSKÝCH a jejich „ovčárna“ rozesmála a pobavila všechny. Klobouk dolů před jejich nápaditostí a zručností, titul NEJLEPŠÍ MASKA jim patří zaslouženě.     

Odpolední orientační běh se závěrečným adrenalinovým a dech beroucím stoupáním a s kvízem, v němž závodníci měli uhodnout na základě indicií psí plemeno, nejvíce sednul BIGYMU a plyšovému ROCKÝSKOVI osvědčeného svaločarového týmu Mrštíkových, ANDULCE a labradorce MAGGIE Lucky Bulínové a Honzy Brandejse a lehce pubertální CALLETĚ Mikulových.

Od rána probíhaly obrany pod vedením zkušeného a velmi oblíbeného figuranta RADKA HOFMANA. Ten za letošní sraz zaplatil vlastním zdravím, neboť se po víkendu ukázalo, že vše odfiguroval se zlomenou nohou. Ráďo, jsi náš hrdina.

A pak nezbývalo než vyhlásit nemladšího účastníka – lamače dívčích srdcí CASANOVU Báňových, nejstaršího účastníka – více než dvanáctiletou ZUZANKU rodiny Gniewek, a hlavně BOXERA SRAZU, který vzešel z hlasování a který vás pozve na 11. ročník našeho setkání. Stal se jím jedenáctiměsíční maxipes CALVIN Aleny Osvaldové.

Nezapomněli jsme ani na každoroční dobročinnost. Naši podporu finanční i materiální ocení útulek v Lukavici u Rychnova nad Kněžnou i spolky Francouzské potěšení a Pomoc boxerům.

Závěrečné díky posíláme všem sponzorům a také účastníkům – vy ho děláte tím, čím je, bez vás by nebyl. Tak zase přijeďte, letadlo je přistaveno na ranveji a je připraveno vzlétnout až ke hvězdám. Nebo minimálně za hranice všedních dnů.

Mgr. Jana Matušková

za boxici.cz