VIII. Boxer sraz 2017

08.09.2017 19:47

Rok se s rokem sešel, a tak jsme se 8. září 2017 už poosmé sešli v rekreačním zařízení Radost v Horním Jelení. Většina účastníků s jistou melancholií, s vědomím, že je to v tomto skvělém a pro všechny ideálním areálu naposledy, a tudíž s odhodláním co nejvíce si užít tři dny strávené ve společnosti přátel bez ohledu na počet nohou.

Sjelo se nás zase o něco více než loni – šedesátka přihlášených psů s dvojnásobným doprovodem. Někteří, aby pobesedovali a poběhali se spřízněnými dušemi, jiní, aby fandili, a ti nejaktivnější, aby zabojovali o skvělé ceny i za cenu lehkého zesměšnění se.

Příležitostí byla spousta, protože program byl tak nabitý, že bychom potřebovali natáhnout den o pět hodin. Během zahájení byli všichni účastníci představeni a také byl vyhlášen nejstarší (ARWEN Jitky Pohlové) a nejmladší (HOFÍK Evy Novákové) účastník srazu. Eva se loni srazu zúčastnila poprvé – jako výcvikářka, která v rámci programu radila ostatním, jak pozitivní metodou pracovat se štěňátky a mladými psy. Prý se cítila trochu nepatřičně, a tak si taky pořídila boxera. Tomu se říká zápal pro věc.

Po zahájení jsme se hned vrhli na odstartování první soutěže s názvem „TLAPKU NA TO“. Tradiční slalom, přeskok, podlezení, oblíbený tunel, pac a také vystřelovací deštník. Inspiraci hledám všude a často se nechám ovlivnit tím, na co reagují naši psi nebo psi našich známých – člověk nikdy neví, co by mohlo ukázat jako potencionální problém. Nejlépe si vedli SAŠA Jany Florové, BRIA Lubky Novotné a ROBI Michaely Sadílkové.

Následoval workshop Lucie Kout o ZÁKLADECH CANISTERAPIE, letos i s praktickými ukázkami s canisterapeutkou ENOLOU. Workshop si užili jak účastníci, kteří se nechali oňufat a opusinkovat, tak ENOLA, která za odměnu zblajzla nejeden piškotek.

Poobědní čas byl vyhrazen maškarnímu na téma „Z POHÁDKY DO POHÁDKY“. Říší nadpřirozených bytostí nás provedli Makové panenky s motýly Emanuely, Červené karkulky s myslivci a vlky, Ferdové Mravenci s Beruškami, včelka Mája s Vilíkem, rodina Flinstonových i s dinosaurem, čerti a andělé, poslední jednorožec i superhrdinové. Uf! Má Pravidla českého pravopisu jsou na stránkách věnovaných psaní velkých písmen už pěkně ohmataná! V soutěži (hod míčku do kbelíku, florbal, přechod lavičky a protažení obruče) obsadili první tři příčky BERNÝSEK Martiny Sýkorové, TEQUILA Petry Foltové a AGÁTA Aleny Fuskové. A kdo byl zvolen jako top maska? Ten, kdo opět nezklamal, skvěle vytuněná dvojka – BARON a Renata Viglaská.

Tak šup, masky dolů a hurá na workshop věnovaný PRÁCI S PULLEREM pod vedením Andrey Huclové, profesionální trenérky a také rozhodčí v pullerových soutěžích. Byla to nesmírná zábava, která chytla nejen psovody, ale hlavně boxery, a tak není divu, že jsme s nadšením předběžně přijali Andreinu nabídku zařadit soutěž s pullerem do příštího programu. Tak trénujte!

Poslední soutěž bývá trochu jiná, abychom poskytli šanci vyhrát i těm, jejichž silné stránky spočívají v – prostě jinde. Orientační „běh“ s názvem „ŘEČ PSÍHO OCÁSKU“ tentokrát obsahoval deset otázek zaměřených na problematiku komunikace psa, teritoriálního chování a konejšivých signálů. KYRA Jany Nešičké, BARON Renaty Viglaské a DAISY Lenky Schubertové dokázali vytěžit ze svých znalostí, nohou a plic maximum.
Závěr dne patřil obranám s oblíbeným RADKEM HOFMANEM, který ke svému zděšení zjistil, že si zapomněl figurantské kalhoty. A tak vzal zavděk koženými tyroláckými kraťasy RABERTA MATUŠKY. Gaťata už nevrátil.

V podvečer jsme zveřejnili výsledky, rozdali diplomy a ceny, za něž patří obrovský dík všem sponzorům. Zbývá prozradit, kdo se stal boxerem srazu. Opakované přepočítávání hlasů potvrdilo, že s rozdílem jednoho jediného hlasu připadne titul ROBIMU Michaely Sadílkové.  

Nedělní dopoledne, kdy jindy už jen zlehka vyklusáváme a vstřebáváme zážitky, přineslo dvě obrovská překvapení. To první spočívalo ve vzrůstajícím zájmu o obrany. Kousání chtivých psů bylo nakonec tolik, že se musel zapojit i druhý figurant DAVID NOVOTNÝ (díky, díky, Davide), a i tak měli oba co dělat, aby do oběda stihli uspokojit všechny, kdo si chtěli tuto sportovní disciplínu vyzkoušet. A druhé překvapení? Pohádka, kterou napsal sám život. Jmenuje se „JAK SI OBRANAMI ZMOŽENÁ ZUZKA ĎUDIČOVÁ V DOPROVODU LUCKY BULÍNOVÉ PRO PIVO DOŠLA“. Děvčata totiž přemluvila paní správcovou, aby nám ještě příští rok zarezervovala termín na 9. ročník srazu. A tak se ze Zuzčina piva stalo nejužitečnější pivo v historii chmele a my se mohli opět přesvědčit, že nejlepší pohádky jsou ty, které žijeme.

Aby toho dobra nebylo málo, MÍŠA a ONDRA BARTOŇOVI předali v psím útulku v Lukavici u Rychnova nad Kněžnou vše, co se díky vám podařilo nashromáždit a z vašich štědrých příspěvků zakoupit.

Děkujeme všem. Za všechno. 
 

Za boxici.cz
Mgr Jana Matušková