Velikonoce v útulku 2012

07.05.2012 18:08

Ahoj, 6.5. jsme jeli předat dárečky pro pejsky a kočičky z Pardubického útulku. Nakonec se toho sešlo opravdu hodně a museli jsme jet dvěma auty. Kombík byl narvaný až po střechu různými druhy granulek, dohromady asi 200kg, k tomu byly ještě granulky a kočkolity pro kočičky, dále konzervy, hračky, deky, různé pamlsky, hromada piškotů, pařátků a záušků, stará vodítka a obojky. Na místo jsme dorazili kolem  13hodiny. Pejskové už na nás čekali a tak jsme neváhali a hned jsme je v tom krásném počasí vzali ven.

Míša si vybrala chlupatého křížence huskyho Bleska s úžasně modrýma očima. Byl to veselý neposeda, který neuměl poslouchat, ale ve smečce se choval vzorně. Lukáš venčil kříženku vlčáka Denny. Denny byla svá a neměla moc ráda štěňata, ale po bližším seznámení jsme usoudili, že je to fenka vhodná na cvičení a po pár chvílích získala naše srdce také. Lucka Kolková si vybrala 3měsíční miminko křížence dobrmana Agátku (menšího vzrůstu). Tak jako každé psí miminko, tak i Agátka byla veselý, hravý prcek. Další pejsek – brácha Agátky Gero venčila Janča s rodinou. Byl to věrná kopie Agátky. Lucka Bulínová se věnovala černému kříženci Ralfovi. Ralfík byl mlaďoch a měl i základy poslušnosti. Já jsem venčila křížence kokra a jezevčíka Tima, pejsek mi po chvíli začal velmi důvěřovat a já jsem byla v jeho krásných očích ztracená, horko těžko jsem ho potom vracela do kotce. Ondra venčil křížence malamuta s labradorem jménem Assan. Assánek nás s Ondrou chytil za srdce nejvíce, byla to hromada chlupů a hromada obrovské lásky, kterou nám po chvíli projevoval. V útulku byli ještě dlouhosrstý kříženec jezevčíka Bohoušek a jorkšírský teriér. Jorkšíráček ani nevím jak se jmenoval, protože hned po našem příjezdu si pro něj přijela nová rodina. Během našeho venčení nový domov našel ještě Ralfík a Blesk. Když odjížděl domů jako třetí Blesk, měla sem už slzy štěstí v očích. Vlastně během naší návštěvy našli 3 pejskové domov, což je skvělé a já přeji i těm ostatním mazlům, kteří moje dobré úsudky o psech v útulku opět nezlomili, ať najdou skvělou smečku, které dají tolik lásky, jak jen to umí (a že to opravdu umí!! :)).

V útulku byly ještě dvě kočičky, jedna krásná bílá a druhá byla schoulená v pelíšku s malými klubíčky koťátek, která se narodila přímo městské policii v autě.

Sbírka byla velmi vydařená, po každé sbírce zjišťuji, že částka je čím dál vyšší a vyšší, což je super. Tentokrát se vybralo přes 4000 Kč. Jmenovitě bych ráda poděkovala všem, co přispěli jak hmotnými tak finančními dary: Lucie Kout, Zuzka Nechanická, Pavlína Veselá, Ondra Průcha, Marcela Mužíčková, Jana Volková s rodinou, Jana Matušková, Markéta Včeláková, Katka Klajsnerová, Gabča Zelenková, Lucka Kolková, Lucka Bulínová, Míša Rejmontová, Lukáš Mrštík, Ondra Bartoň, Terka a Martin Kubešovi, Šárka Rousková, Lenka Šebková.

Díky vám přátelé, mohla proběhnout tato akce a myslím, že podle fotek a mého vyprávění to stálo za to!

Za boxici.cz

Míša Z.

Fotky najdete ZDE.

Útulek města Pardubice

Více fotek od Lucky B.

Více fotek od Míši Z.