Vánoce v útulku 2011

07.12.2011 18:12

V neděli 4.12.2011 jsme předávali vánoční dárky pro pejsky a kočičky v Pardubickém útulku a zde je opět report, co a jak se dělo.

V útulku bylo 15 pejsků a jedna kočička. Nás „venčících“ bylo 11 takže si každý pejsek s námi užil skoro dvě hodiny venku. Já jsem si vybrala velšteriéra Bročka, který byl vzorný a na vodítku chodil ukázněně. Pro piškotek skákal metr vysoko a ocáskem vrtěl o stošest. Ondra měl na vodítku nezkrotnou Samanthu, mladou kříženku vlčáka, které bylo všude plno a pozornost si užívala plnými doušky. Míša měla na vodítku křížence boxera Jacka, co si budeme povídat – pro nás „boxeráře“ to byla o to více smutnější podívaná. Jeho poloviční boxeří povaha se v něm nezapřela. Obrovský kříženec kavkaze a berňáka s výstižným jménem Mazlík si vyšel na procházku s Lukášem. Mazlik dělal čest svému jménu, umazlil by nás všechny a to včetně pejsků. Lucka K. venčila malé černé štěňátko jménem Tom. Tomík byl malý odvážný neposeda, který by nejraději byl se všemi pejsky najednou. Smutný pohled byl na Mínu, kterou venčila Gabča. Mína už byla v útulku o Velikonocích a já jsem měla velkou radost, když ze stránek zmizela. Bohužel po nějaké době se v útulku ocitla znovu a to podvyživená a nakrytá. Naštěstí její dvě malé chlupaté kuličky se mají k světu a čekají na nového majitele, který jim dá své srdce. Radek měl na procházce křížence staforda Snoopyho. Snoopy byl trochu drsnější povahy, ale procházku si užil a byl ukázněný na vodítku. Lenka s Klárkou společně vytáhly ven desetiletého šarpeje Danečka, kterému zemřela majitelka a on nyní netrpělivě vyhlíží nového páníčka, který ho bude mít rád a dá mu jistotu domova. Vlčák Kvido radostně pobíhal kolem Aleše a se všemi chtěl být velký kamarád. Byl to taky hodný pes připravený opětovat lásku své budoucí rodině. Jako poslední byl s námi venku bezejmenný pejsek, kterého měla na vodítku Lucka B. Světlý pejsek nebyl v útulku dlouho, ale podle jeho smutných očí se dalo snadno uhádnout, čím si asi prošel. Zprvu se nenechal ani pohladit, před rukou se krčil..všem nám bylo jasné, že byl bit a mě to vhánělo slzy do očí. Po hodinové snaze a miliony vlídných slov od nás všech si vzal půlku piškotu a nechal se pohladit, i když jeho oči pořád hlídaly ruku, aby neuhodila...

V kotci zůstala akorát štěňátka Míny, nedůvěřivý a hodně bojavý Fox a Fila, kterou tam majitelé odložili jako „na hotel“ když jeli na dovolenou (nepřísluší mi soudit to, ale asi jako ostatní na to mám svůj názor).

Při nejsmutnějším okamžiku, kdy jsme pejsky museli vracet do kotce na ně čekalo v mističce překvapení v podobě vepřového ouška, pařátku a piškotů, k čemuž se hned vrhli a ukořistili.
Opět jsem se ubezpečila v tom, že ŽÁDNÝ pes není v útulku svou vinou. Všichni chlupáči byli milionoví a všichni by si zasloužili pořádnou milující rodinu.

Ještě jednou bych chtěla jménem všech pejsků a jedné kočičky poděkovat lidem, kteří se přímo zúčastnili a těm co přispěli finančním darem. Jmenovitě: J. Dustir alias Bílý boxer Adina, Alča Opavová, Hana Havlenová, Květa a Ivan Hodrmentovi, Pavlína Veselá, Katka Klajsnerová, Markéta Včeláková, Lucka Kolková, Lucka Bulínová, Věra Frolíková, Zuzka Dudičová, Nikola Kučerová, Ondra Bartoň, Lucie Kout, Aleš Stránský, Lenka Doubková s dcerou Klárkou, Radek Joska, Míša Rejmontová, Lukáš Mrštík.

Právě díky vám, přátele, se mohla tato akce uskutečnit a pejskové měli předčasné Vánoce a jedno krásné odpoledne strávené venku a v houfu svých „spolubydlících“. A já jsem pyšná na to, že ve svém okolí mám takové přátele, díky kterým jsem schopna zorganizovat takovou akci. Díky a na Velikonoce repete!!

Přeji všem krásný předvánoční čas

Míša

 

Fotky najdete ZDE.