V. Boxer sraz

23.11.2014 09:51

V. Boxer sraz 2014

Jak pomalu se přiloudal, tak rychle odchvátal, že? V. Boxer sraz. Konal se ve dnech 6. – 7. září 2014 v rekreačním zařízení Radost v Horním Jelení u Pardubic. Proč měnit zavedené místo, kde máme kompletní servis, přátelský personál a dostatek prostoru pro vyběhání našich miláčků? Místo, kam mnozí z nás už jezdí jako na vlastní chalupu – prostě domů.

Rok se s rokem sešel a my, majitelé plemene, které buď milujeme, nebo zbožňujeme, jsme opět měli možnost sdílet radosti, starosti, problémy i rady, mohli jsme se pobavit, zasmát, zasoutěžit si, případně i vyhrát, a zejména potěšit se pohledem na naše čtyřnohé kamarády – a to nejen virtuálně.

O tom, že obliba akce, během níž se mohou setkat majitelé psů bez ohledu na původ, stoupá, svědčí vzrůstající počet účastníků, plně obsazený areál a také fakt, že stále více nedočkavců přijíždí už v pátek.

Za letošním ročníkem stojí obměněný realizační tým ve složení Míša Bartoňová, jedna ze zakladatelek tradice, Peťa Freyová a já, Jana Matušková. Ač jsme každá z jiného konce naší republiky, šly jsme do toho a pomocí moderních komunikačních prostředků, které v tomto případě opravdu zkracovaly vzdálenost a ulehčovaly komunikaci a ne naopak, jak tomu často bývá, jsme akci dovedly ke zdárnému konci. 

Rozdělení úkolů se nám vyplatilo, protože jsme se mohly soustředit na problematiku, která je nám nebližší. Míša zvládla levou zadní celou přípravnou agendu, přihláškami počínaje přes ubytování a stravu až po objednání triček s logem boxici.cz, pohárů a plaket. Je vidět, že v tom má za ta léta praxi. Peťa se taky projevila jako žena na svém místě a sehnala tolik sponzorských darů, že bychom si z fleku mohli otevřít vlastní obchod s potřebami pro mazlíky. No, a já, postižená svou profesí krotitelky divé zvěře ve středoškolském cirkusu, jsem se pokusila ukočírovat 45 psů a zhruba 70 lidí. Že se mi to vymklo kontrole už před zahájením, víme všichni J.

Hlavní program byl jako vždy plánován na sobotu. Soutěže byly koncipovány tak, aby měl každý účastník, bez ohledu na počet nohou nebo věk, možnost ukázat, jaké schopnosti a dovednosti v něm dřímají. Pokud pes odmítnul provést nějaký cvik, musel ho za něho dokončit psovod. Jsou totiž tým a ten má, jak známo, táhnout za jeden provaz.  Někdy překvapil boxík páníka, jindy páník boxíka.  

Letos jsme se společně pobavili u soutěží s názvy „Sranda závod“, „Zahradní slavnost“ a „Hlava otevřená“. Společně se psy jsme prolézali krabicí, skákali přes překážky, jezdili v zahradním kolečku, snažili se nezbaštit nastražený párek, boxíci si poprvé v životě vyzkoušeli člověčí tričko, běhali jsme slalom či hráli pozemní hokej, zatímco pes musel zůstat v odložení. 

Podmínkou k účasti v soutěži „Zahradní slavnost“ byla maska. Škoda, že ne všichni se zapojili, ale zato ti, kteří si masku připravili, zdaleka předčili naše očekávání. Musíme přiznat, že nás překvapil projevený zápal a smysl pro humor. Bylo velmi těžké rozhodnout se, čí jméno na hlasovací lístek napsat. Jsou lepší důstojní Římané, zdatný fotbalový tým, horda divokých indiánů i s osedlanými koňmi, po zuby ozbrojení kovboji, zcestovalí námořníci, zruční montéři, početná hipísácká komunita, děsivé ďáblice, tajemné kouzelnice, drsní rockeři, fit sportovci, pravěcí Flinstonovi nebo snad elegantní dvojka připomínající americké mafiánské gangy 30. let? Ajejej, to nám nedělejte. Někteří to vyřešili šalamounsky. Zahlasovali pro „všechny“. Ovšem myslím, že se mnou budete souhlasit, že největší obdiv si zasloužili naši psi. Nejen že na sobě masku snesli, ale dokonce v ní závodili, a to i v tom vedru. Už teď vám můžeme slíbit, že se příští rok bude maškarní konat znovu. Ale pozor, pro každý rok bude na jaře vyhlášeno téma, aby bylo rozhodování, komu dát hlas, jednodušší.

Součástí soutěže „Hlava otevřená“ byl vědomostní kvíz pro páníky a aport pro pejsky. Předem avizovaného kvízu se psovodi lehce obávali, ale neměli k nedůvěře ve své znalosti důvod, neboť jejich úkolem bylo doplnit plemeno psa k českým i světovým filmům a seriálům. S otázkou, jaký pes se objevuje ve filmu „Jáchyme, hoď ho do stroje“, si poradili úplně všichni. Svého Gregorka máme doma, někteří dokonce v několikanásobném provedení. Docela tvrdým oříškem se však ukázal aport hraček. Přitom se úkol zdál snadný. Ve vymezeném prostoru byla umístěna hromada různých míčků a přetahovadel. Psovod měl pejska vyslat, aby si jednu hračku vybral a přinesl ji zpět s tím, že si ji pak může nechat. Jenže ouha! Většina psů byla z toho množství tak zmatená, že si vůbec nebyla schopna zvolit, přestože jim páníci vydatně pomáhali. Soutěž jsme tak po chvíli mohli s klidem přejmenovat na „Hlava zavařená“.

Kromě tradičních soutěží byla po celý den k dispozici profesionální fotografka Aneta Jungerová, s níž si mohli zájemci domluvit individuální focení. Výcvikář a figurant Luboš Adamec si připravil workshop o výcviku a výchově psa a také v sobotních večerních a nedělních ranních hodinách poskytl všem možnost vyzkoušet si obrany, což ocenili i ti, kteří na podobný výcvik se svým psem nechodí. 

 A byl tu konec. Vítězové jednotlivých soutěží byli odměněni poháry, diplomy a dalšími cenami. Boxerem srazu, a tím pádem i tváří šestého ročníku, se stal Max. Byla vyhodnocena i nejlepší maska (Zuzanka), nejstarší čtyřnohý účastník (Ruby) a benjamínek srazu (Artuš).

Bohatá sponzorská záštita, díky níž každý odjížděl s množstvím vzorků krmiv a pamlsků, hraček, propagačních předmětů, slevových kuponů nebo časopisů s kynologickou tematikou, byla jen sladkou třešničkou na šlehačkovém dortu.

Nedílnou součástí boxer srazů je sbírka pro pardubický útulek pro psy. Ani ten letošní nebyl výjimkou, a tak mohly být do útulku odvezeny deky, misky, pytle krmiva, pamlsky, konzervy i hračky. Je-li pravda, že člověk je bohatým tím, co učiní pro druhé, jak řekl Johann Wolfgang Goethe, odjížděli jsme jako milionáři. A za to všem děkujeme. 

 

Mgr. Jana Matušková

 

Dokonce jsme se dostali i do časopisu Pes přítel člověka.

Foto:

Foto od účastníků:

https://swodiz.rajce.idnes.cz/V._BOXER_SRAZ_-_5.9._-_6.9._2014

https://semistapk.rajce.idnes.cz/Boxer_vsude%2C_kam_se_podivas_V._Boxer_sraz/

https://boxici.rajce.idnes.cz/V.boxer_sraz_5.-7.9.2014/

https://degus.rajce.idnes.cz/5.-7.9.2014_V._Boxer_Sraz/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kdy: 6.9.2014 9:00 až 7.9.2014 14:00

kde: RZ Radost Horní Jelení, GPS souřednice: 50°3'8.546"N, 16°4'18.152"E

 

 

Rádi bychom vás pozvali ve dnech 6.9. a 7.9. 2014 na setkání přátel již V. srazu milovníků boxerů. Setkání se uskuteční tradičně v Horním Jelení, v rekreačním zařízení Radost. Ubytování je zajištěno ve 4-lůžkových chatkách, či v budově, kde je možné využít 3-lůžkový pokoj. Program a podrobnosti budou upřesněny v nejbližších dnech. 

CENY:

Srazový poplatek: 200,-/boxer + 50,- každý další boxík

chatka jedno lůžko 127,-(vlastní spací pytel)

poplatek OÚ 4,-

poplatek za psa táboru 35,-

poplatek za auto táboru 45,-

Strava:

Sobota – oběd: Vývar s nudlemi, Vepřo knedlo zelo 76,-

Sobota – večeře: Rizoto 66,- (v případě zájmu večerní grilování - vlastní dobroty)

Neděle – snídaně: Obložený talířek, káva, čaj 55,-

Neděle – oběd: Kuřecí řízek, brambor, česneková polévka 76,-

 

-          V případě závazného přihlášení a následné neúčasti je srazový poplatek a poplatky za stravu nevratný!

-          Pokud nebudete chtít nocovat, strava lze objednat také na den.

 

Pokud se rozhodnete za námi vyrazit, pod článkem je ke stažení přihláška, na jejímž základě vám pošlu kalkulaci. Údaje o bydlišti a rodné číslo, slouží pouze táboru k evidenci ubytovaných.

POZOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

REGISTRACE NUTNÁ DO 31.7.2014!!

Každý majitel si zodpovídá za svého psa, v případě nutnosti je veterinární pohotovost v Holicích.

Pokud máte nějaký další dotaz ohledně srazu, neváhejte napsat na boxici.cz@gmail.com