II. Boxer sraz

04.09.2011 20:17

 

Ve dnech 3.-4.9. 2011 se konal již II. Boxer sraz a to v kempu RZ Radost v Horním Jelení. Toto setkání probíhalo pod záštitou Boxici.cz a sešlo se zde celkem 37 boxerů a spousta příznivců tohoto plemene. V kempu zavládla dobrá nálada a pohoda. Sraz byl koncipován pro boxery všech věků, barev, s PP i bez, s ocásky i bez ocásků a samozřejmě i pro jejich neboxéří spolubydlící a kamarády :-).

Sobotní dopoledne se začali sjíždět účastníci z celé republiky, někteří přijeli dokonce den předem! Hned u registrace každý obdržel tašku na uvítanou s programem, konzervou, pamlsky, prospekty, psím časopisem a vitamíny. K tomu nádavkem dostal samolepku "Boxer v autě". Tím však, jak jsme se později přesvědčili, štědrost sponzorů teprve začala. Po volnějším dopoledni následoval oběd v místní restauraci, po kterém odstartovala první soutěž "Agility duo". Majitel v pytli musel se svým psem skákáním zdolat překážkovou dráhu (slalom, překážka, obruč) a pokud možno nedohnat úhony sobě i psovi a to v co nejkratším časovém limitu. Poté následovala další soutěž "O boxeřího siláka". Vyměřenou trasu měl pán zdolat se psem táhnoucím pneumatiku, opět na čas. Po ukončení soutěže byly pneumatiky správně recyklovány kousáním čtyřnohých soutěžících.

Další na program pokračoval přednáškou veterinářky o krmivech s volnou diskuzí na to, čím a jak krmit. No a než začal další program, mnozí schladili sebe i své psy v bazénu. Někteří dokonce plavali vůbec poprvé. Předposlední soutěží byl "Orientační běh" s vědomostním kvízem. Zde si na dno svých fyzických sil sáhli především páníčkové a některé do cíle dovlekli jejich čtyřnozí miláčkové. Závěrem soutěží byl již tradiční souboj "O psí kousek", kde nám někteří ukázali, že i boxer se může hodit na dogdancing.

Při slavnostním vyhlášení nás naši štědří sponzoři překvapili podruhé. Nejen, že byli oceněni vítězové soutěží, ale dostalo se i na nejmladšího a nejstaršího účastníka srazu. Oba obdrželi krásné hmotné dary. Stejně tak "speciální cenu" dostal nejmladší dvounožec a to dupačky s vyšitým boxerem. Ale ani tím to nekončilo. Jako překvapení všichni dostali plaketku za účast, taštičku plnou pamlsků, dárků a psích salámů a navrch 2kg pytel špičkového krmiva Hill's a vzoreček navíc :-). Nikdo z nás tak bohatou nadílku neočekával. Za to jsme jim velmi vděční. I přes to, že každý nemohl vyhrát hlavní cenu, obdrželi jsme opravdu velké množství skvělých darů.

Večer zábava pokračovala grilováním a posezením u ohně. Dobrá nálada neopustila ani nás, ani pejsky.

Neděle proběhla již v klidnějším duchu. Pokochali jsme se dynamickým vystoupením Alenky Smolíkové, která se umístila v soutěži Československo má talent. Předvedla nám nejen dogdancing té nejvyšší úrovně, ale rovněž svižné dogfrisbee. Poté pokračovala volná zábava a kolem oběda se spokojení návštěvníci začali rozjíždět do svých domovů.

Celá akce se mimořádně povedla a už se těšíme na další ročník :-). Tímto ještě jednou chceme poděkovat skvělým účastníkům (dvou i čtyřnohým) a štědrým sponzorům, kteří nám umožnili, aby tento sraz byl opravdu bohatý!

 

Fotografie naleznete ZDE.